Bátonyterenyén elegük lett az embereknek a drogkereskedőkből, a csavarlazítóval és különböző mérgekkel kevert dohányból készült olcsó drogoktól zombiként járkáló fiatalokból. Összefogtak.
Szerencséjükre a város szülöttje és ma is ott él Orosz István, a Nemzeti Nyomozó Iroda bűnszervezetek elleni osztályának egykori vezetője, akinek volt már dolga keményebb fickókkal is a Bátonyterenyei drogkereskedőknél.
A Nógrád megyei településen Orosz vezetésével kétfrontos háborút indítottak a drogok ellen, ahogy azt a bűnmegelőzési konferenciákon tanítják, de ahogy a legtöbb helyen pénzhiányra, felkészült oktatók és szakemberek hiányára hivatkozva nem igen csinálják. Orosz kommandós-kiképzéseket tart a 14 ezres város tizenéveseinek, a helyi drogmaffiának pedig plakátokon és a Facebookon üzent: Ennyi volt, tűnjenek el.
A kommandós-kiképzés rendkívül népszerű a fiatalok körében, na ná, hogy a megkérdezett ifjak közül hirtelen mindenki rendőr, kommandós vagy valami hasonló akar lenni. Ami azonban ennél is fontosabb, hogy értelmes és hasznos elfoglaltságot ad a fiataloknak.
A volt rendőr és barátainak a fellépése aktivizálta a helyeiket, így az iskolák környékéről talán már majd sikerül kiszorítani a drogkereskedőket. Főleg, ha mint nemrég is történt, a rendőrség is összefogdossa a környéken dolgozó nagy halakat, akik milliókat keresnek azon, hogy másoknak drognak csúfolt szemetet, mérget árulnak.
Orosz harcáról a drogmaffia ellen részletes riportban számolt be szinte egyszerre az atlatszo.hu és a pestisracok.hu. Érdemes elolvasni a riportokat. Már csak azért is, mert bár portálunk is megírta, hogy az állam nem támogatja, sőt bünteti az önvédelmi jog kollektív gyakorlását, a bátonyterenyei példa azt mutatja, hogy a helyi közösségek, ha összefognak, még így is sokat tehetnek lakóhelyük közbiztonságáért.
Vélemény, hozzászólás?